Ništa od iznenađenja: Crna Gora poražena od Francuske

Rukometaši Crne Gore porazom su otvorili Glavnu rundu na Svjetskom prvenstvu – “lavovi” su u grupi 1 u Krakovu, poraženi od olimpijskih šampiona Francuske 35:24, pa su ostali na dva boda, dok “trikolori” imaju šest. Slovenija je pobjedom nad Iranom 38:21, u našoj grupi, došla do četiri boda, dok večeras igraju Španija i Poljska.
U prvom poluvremenu izabranici Zorana Roganovića dobro su parirali Franczima, na odmor otišli sa prihvatljivih tri gola zaostatka, ali u nastavku se Francuska brzo odlijepila na visoku razliku i riješila meč.
Na golu Francuske blistao je iskusni golman Žerar, a u napadu je odskočio Ričardson sa čak 10 pogodaka.
Bez povrijeđenog Nemanje Grbovića i sa večeras slabije raspoloženim u napadu Brankom i Milošem Vujovićem crnogorski rukometaši nijesu mogli više.

Desni bek meč je završio sa tri, dok lijevo krilo crnogorske reprezentacije nije uspjelo ni da se upiše u strijelce.

U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Miloš Božović sa šest, dok su po tri gola postigli Božo Anđelić, Mirko Radović i Branko Vujović.
Naši momci će za dva dana igrati sa Poljskom od 20:30 časova.