Nevjerovatni Ronaldo: Tri gola i dvije asistencije za poluvrijeme!

U saudijskoj Premijer ligi igra se 26. kolo, a večeras je u centru pažnje bio Kristijano Ronaldo koji je postigao tri gola za Al Nasr na gostovanju ekipi Abhe.
U prvih 45 minuta ove utakmice gosti su postigli pet golova, od toga Ronaldo tri, a posebnu pažnju privlači podatak da je najbolji strijelac lige dva gola postigao iz slobodnih udaraca.
To Ronaldu nije uspjelo čitavih 13 godina i utakmice sa Viljarealom.
Svoju večerašnju kanonadu Ronaldo je započeo u 11. minutu kada je iz slobodnog udarca poslao snažnu i preciznu loptu po zemlji u donji lijevi ugao protivničkog gola.
Deset minuta kasnije još jedan slobodan udarac i još jedan Ronaldov gol, ovoga puta sa nešto veće udaljenosti iskosa sa lijeve strane.
U 33. minutu je Sadio Mane pogodio za 0:3 uz asistenciju Ronalda, a na Ronaldov het-trik se čekalo do 43. minuta, kada je u kontri prelijepim lob-udarcem savladao protivničkog golmana.
Do poluvremena je već bilo 0:5 golom Al sulahima, kada je Ronaldo upisao i drugu asistenciju.