Kaizerslautern u finalu Kupa

Fudbaleri Kaizerslauterna prvi su finalisti njemačkog Kupa. Drugoligaš je u polufinalu savladao Zarbriken rezultatom 2:0.
Domaćin je bolje otvorio utakmicu. Već tri puta ove sezone su izbacivali Bundesligaše i san o osvajanju trofeja je još uvijek bio dostižan.
Nekoliko puta su šutirali u prvih 45 minuta, ali je najbolju priliku za gol u 42. minutu imao Brunker poslije slobodnog udarca. Napadač trećeligaša je najviše skočio u kaznenom prostoru, ali je njegov udarac završio nekoliko centimetara od stative.
Kaizerslautern je u drugo poluvrijeme ušao znatno odlučnije. Od prvog minuta su napali gol Zarbrikena i to se isplatilo već poslije osam minuta igre u drugom dijelu. Ture je centrirao, a Riter je bio najviši u skoku i savladao je golmana domaćih za veliku radost svoje ekipe.
Kaizerslautern se plasirao u prvo finale Kupa poslije 2003. godine. Protivnik će im biti pobjednik duela Leverkuzen – Fortuna Dizeldorf koji je na programu sjutra.