Veliki uspjeh nada našeg vaterpola

Crna Gora srebrna na EP: Mlade ‘ajkule’ se izuzetno borile u finalu, ali Mađari su odbranili evropsko zlato

Kadetska vaterpolo reprezentacija osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Podgorici. U velikom finalu pred punim tribinama otvorenog bazena “Morače”, mlade ‘ajkule’ poražene su od Mađarske, rezultatom 8:10 (2:3, 2:2, 2:2, 2:3).

Izabranici Nenada Vukanića i večeras su bili izuzetno borbeni, ali naišli su na suparnika koji je bio staloženiji i koji je tokom čitavog susreta imao prednost.

No, drugo mjesto na EP veliki je uspjeh nada crnogorskog vaterpola koje će, po svemu sudeći, tek imati šta da kažu na međunarodnoj sceni.

Mađari su u prvoj četvrtini poveli 1:3, no Crna Gora je u sljedećem kvartalu, pogotkom Milinovića, poravnala – 4:4.

Predvođeni Pinterom, suparnici su potom postigli tri uzastopna gola, a identičnu prednost imali su i pet minuta prije kraja meča (6:9). Nedugo zatim, Roganović je pogotkom vratio nadu brojnoj publici kako bi Crna Gora i večeras mogla do peteraca, a ko zna šta bi bilo da je nešto kasnije Savićev šut završio u mreži – no lopta je pogodila prečku.

U našoj selekciji su najefikasniji bili Todorović, Roganović i Milinić sa po dva gola.