Crna Gora u finalu Evropskog prvenstva protiv Mađarske

Gol vrijedan pobijede i plasmana u finale Evropskog prvenstva do 15 godina iz peterca postigao je Stefan Kruta.

Kadetska reprezentacija Crne Gore plasirala se u finale Evropskog prvanstva nakon što je večeras poslije boljeg izvođenja peteraca pobijedila Grčku sa 15:13 (0:2, 3:4, 4:0, 4:5 -4:2), gol za plasman u finale postigao je Stefan Kruta.

Grčka je mnogo bolje počela utakmicu i prvu četvrtinu poslije nekoliko grešaka naših vaterpolista riješila u svoju korist.

U drugoj etvrtini Grci su bili još bolji i efikasniji, pa su minut i po prije kraja imali ogromnih 6:2, ali je Danilo Savović 24 sekunde prije poluvremena smanjio na 3:6 i vratio nadu.

U trećoj četvrtini naši su zaigrali sjajno, usljedila je serija od šest golova za prednost od 8:6 i tada se činilo da Grcima nema spasa.

Ipak, u posljednjoj četvrtini Grčka je prvo izjednačila na 8:8, potom stigla i našu prednost od 10:8 i na kraju su odlučivali peterci u kojima su naši vaterpolisti bili bolji.

Najefikasniji u našem timu bio je Stefan Vraneš koji je postigao četiri gola, tri puta se u strijelce upisao Andrej Durutović, po dva gola postigli su Kruta, Danilo Roganović i Marko Milinić, dok su po jednom u strijelce se upisali Danilo Roganović i Đorđe Koprivica.

“Vjerovali smo u našu pobjedu nakon što su Grci poveli sa 6:2 i njihovog vođstva od tri gola na poluvremenu. Selektor nam je rekao da smo bolji i da treba samo da igramo kako znamo i da će rezultat doći”, kazao je Andrija Rajović.

Crna Gora će u finalu sjutra veče igrati protiv Mađarske koja je u prvom polufinalu pobijedila Srbiju sa 11:6.

Na startu Evropskog prvenstva u odgorici Crna Gora je u premijernoj utakmici u grupi pobijedila Mađarsku 11:8.

“Veoma smo srećni, utakmica je bila napreta i neizvjesna, ali smo pobijedili. Napravili smo nekoliko grešaka na startu utakmice, nažalost i finišu, ali smo uspjeli da pobijedimo. Mađarska je zbiljna i jaka reprezentacija, koja je večeras protiv Srbije pokazala snagu, ali se nadam našoj pobjedi i tituli prvaka Evrope”, kazao je poslije trijumfa Luka Savić.