Kakva partija “ajkula”! Crna Gora srušila Hrvatsku za četvrtfinale SP!

Fenomenalna partija izabranika Vladimira Gojkovića koji su od prvog minuta jasno stavili do znanja favoritu da ga čeka pakao. Naš nacionalni tim je diktirao tempo koji mu više odgovara i poslao “barakude” u razigravanje od 9. do 13. mjesta.

Crnogorski vaterpolisti su dobro počeli meč, igrali čvrsto i hrabro, poveli su 2:1, da bi Hrvatska do kraja prve četvrtine okrenula na 3:2.

Na početku drugog perioda glavnu ulogu imali su golmani – Tešanović i Bijač, koji su odbranili po dva zicera, sve dok Ukropina u napadu sa igračem više nije, uz malo sreće, nije pogodio za 3:3.

I bio je to početak briljantne serije „ajkula“… U tim trenucima odlično je funkcionisala naša odbrana, Hrvatska nije mogla da dođe do napadačkog ritma, a Kanstantin Averka nije pogriješio – 4:3, četiri i po minuta do kraja poluvremena.

Seriju je nastavio Aleksa Ukropina sjajnim golom za 5:3 na poluvremenu, a koliko je odbrana našeg tima bila dobra bila govori i podatak da hrvatski igrači nisu postigli gol u cijeloj drugoj četvrtini, te da su imali samo jednu realizaciju iz sedam napada sa igračem više.

Treći dio otvorio je samouvjereni Dušan Matković sa igračem više – 6:3. Međutim, Hrvatska je previše snažna da bi izostala reakcija. Sa dva brza gola „barakude“ su se vratile u igru, da bi ubrzo došle i do izjednačenja – blic serijom 3:0, koju je zaključio Marinić-Kragić iz peterca, koji je izborio dominantni centar Vrlić.

Bijač je zatim zaustavio šut Vujovića, a na drugoj strani preokret je donio Butić, udarcem iz teške pozicije – 7:6 za evropskog šampiona.

Izgledalo je da će Hrvatska potpuno iskoristiti trenutak i pad našeg tima, ali su „ajkule“ pokazale karakter. Mačić je pogodio za 7:7, nakon divne asistencije Popadića, a Đuro Radović iskoristio drugi peterac za novo vođstvo 8:7.

Marinić-Kragić je sa krila donio 8:8, prije nego što je Bijač zaustavio šut Ukropine iz peterca, ali nije mogao raspoloženog Matkovića – 9:8 za Crnu Goru uoči posljednjih osam minuta.

Vukićević je od stative izjednačio na 9:9, a Butić „projektilom“ donio vođstvo rivalu 10:9, da bi Spajić sa igračem više bio precizan – 10:10. Meč je ušao u dramatičan finiš, žestoka borba za svaku poziciju i loptu, za svaki šut.

Spajić je izborio peterac, koji je realizovao Đuro Radović, a Marinić-Kragić četvrtim pogotkom ponovo poravnao 11:11.

Nakon golova Đura Radovića i Harkova bilo je 12:12, tačno dva minuta prije kraja. Sjajni Matković je pogodio za 13:12, a onda su odbrana i izuzetni Tešanović sačuvali gol prednosti za veliku pobjedu i nastavak sna o medalji i Parizu.

Matković i Đuro Radović postigli su po četiri gola, dva je upisao Ukropina, po jedan Averka, Spaić i Vasilije Radović, dok je Tešanović imao 12 odbrana.