Remi u derbiju Bundeslige

U okviru 16. kola Bundeslige, odigran je derbi njemačkog šampionata, igrali su Lajpcig i Bajern, na kraju je bilo 1:1.
U finišu prvog dijela igre odlična kontra Bajerna,  Gnabri je poslao upotrebljivu loptu u kazneni prostor gdje je bio Erik Čupo-Moting koji je pogodio za 0:1. Igrao se 37. minut.
I onda 50. minut i nevjerovatan gol koji prima Bajern. Izgledalo je kao da nema opasnosti, a onda jedna katastrofalna lopta Kimiha koju preotimaju fudbaleri Lajpciga na sredini terena, a onda i pad Kimiha koji je bio ispred svog protivnika koji je na kraju skupo koštao Bajern. Poslije lopte Sobošlaija, Halštenberg je bio na pravom mjestu i nekako uspijeva da probaci loptu do gola za 1:1.
Bajern je tako propustio šansu da se odmakne jednom od svojih pratilaca, sada ostaju sa 6 bodova viška u odnosu na Lajpcig, dok Frajburg sa utakmicom manje ima 5 bodova minusa u odnosu na vodeći tim